• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Haberi gören sahile koştu!

Haberi gören sahile koştu!

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde 4 gün önce kıyıdan yaklaşık 15 metre uzaklıkta ve 6 metre derinlikte dalış ekibinin kamerasına takılan mavi orkinosu köpek balığı zanneden dalış ekibi ilk anda büyük korku yaşamıştı.

Falezler aşağıda çekilen görüntüleri inceleyen Konyaaltı Sualtı Sporları Kulübü Idare Heyeti Başkanı Mehmet Cumhur Tuğ, balığın orkinos olduğunu belirlemişti. 6 metre derinlikte ve Akdeniz’de sık görülmeyen orkinosun, üretim sırasında sistemden kaçtığı veya fırtınayla yönünü şaşırmış olabileceği üstünde duruluyordu.

“Avcısına 4 bin lira kazandırdı” 

Orkinosun bu değin sığ sularda ilk önce görüntülenmesi haberlerinin medyada yer almasının ardından, bir gün sonradan sabahın birincil ışıklarına profesyonel bir avcı zıpkınıyla balığı avladı. 90 kilogram ağırlığındaki orkinos, avcısına takriben 4 bin lira kazandırdı.

“Cümbür Cemaat orkinosu soruyor” 

Tarhan, sığ sularda ve Antalya’da ilk kez gördükleri mavi orkinos balığının ömrünün kısa sürdüğünü belirtti. ‘Konyaaltı Sahili’nde orkinos görüntülendi’ haberlerinin gerisinde fazla sayıda balıkçının geldiğini aktaran Tarhan, “Orkinoslar zararsız balıklardır. Küçük balıkları yiyerek beslenirler. Kilolulardır ve eti değerlidir. şu anda kilogram fiyatı takriben 50 lira. Avlanması yasaklanmış olan bir balık yok. Profesyonel zıpkınçı ertesi gün tek hamlede vurmuş” dedi. 

Halen kendilerine orkinos balığını soranların olduğunu ifade eden Tarhan, sahilin balıkçılar aralarında da meşhur olduğunu dile getirdi.

öne çıkan haberler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 durum

Whatsapp’taki risk Türkiye’ye sıçradı

Cengiz Ünder için rekor vergi!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: