Yeni Honda Jazz Teknik Özellikleri Açıklandı

Yeni Honda Jazz Teknik Özellikleri Açıklandı

5.0

Honda'nın gözde modelleri arasında yer alan Jazz yeni versiyonu ve yeni özellikleriyle gün yüzüne çıkıyor. Selefine kıyasla çok daha sportif bir tasarım çizgisine kavuşan aracın Dynamic donanım paketi de ilk kez satışa sunulacak. Aynı zamanda Yeni Honda Jazz modeli 130 PS değerinde güç üreten benzinli motoruna da kavuştuğu dikkatlerden kaçmıyor. 

Yeni Honda Jazz 1.5 Litre VTEC Yeniliği

Avrupa pazarında 1.5 litre hacminde benzinli VTEC motor ile satışa sunulacağı ifade edilen Yeni Honda Jazz modelinin 130 PS güç değerine sahip olması performans konusunda Honda'nın taviz vermediğini açık bir şekilde ortaya koyuyor. 

Yeni motorun teknik detaylarına bakıldığında 130 PS değerinde bir güç üretilmesine rağmen oldukça düşük bir yakıt tüketimine sahip olması beğeni topluyor. Fabrika üretim verilerinde Yeni Honda Jazz modelinin yeni motoruyla 100 kilometrede ortalama 5,4 litre olarak veriliyor. Araçta güç aktarımı ise CVT otomatik şanzıman ile sağlanmaktadır.

Aracın ön tasarımına bakıldığında agresif bir görünüme sahip olduğu ve daha büyük hava girişlerinin kullanılmasıyla birlikte performans algısının yükseltildiği görülüyor. 

Yeni Honda Jazz Teknik Özellikleri Açıklandı
Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile