Yasin Sülün'den Tarihi Hareket

Yasin Sülün'den Tarihi Hareket

5.0

Futbol 12 Yaş Altı Ligi 13. haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta büyük çok anlamlı bir fair play hareketi yaşandı. Beşiktaş takımının teknik direktörü Yasin Sülün, Fenerbahçe'nin 3 oyuncu değişikliğinin bitmesi ve takımdan bir oyuncunun sakatlanması üzerine, bir oyuncusunu kenara aldı.

Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Alpaslan Demir oyunun 73. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. Karşılaşma Beşiktaş'ın 3-0 galibiyetiyle devam ederken, Alpaslan'ın oyundan çkması sonucu 3 değişiklik hakkını kullanan Fenerbahçe takımı sahada 10 kişi kaldı.

Bu olayın ardından Beşiktaş teknik direktörü Yasin Sülün, Fenerbahçe'nin son 15 dakikayı 10 kişi oynamak zorunda kaldığını görünce, kendi takımından bir oyuncuyu kenara çekerek, karşılaşmanın 10'a 10 tamamlanmasını sağladı.
Yasin Sülün'ün bu centilmence hareketin ardından taraflı tarafsız, sosyal medya üzerinden Sülün'e büyük destek ve övgüler geldi.

Futbol 21 Yaş Altı Ligi 13.hafta karşılaşmasında Beşiktaş, Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup etti.
Bu maçın ardından puanını 30'a yükselten Beşiktaş 29 puanla zirvede yer alan Fenerbahçe'yi geride bırakarak liderlik koltuğuna oturdu. Siyah beyazlılar bu galibiyetin ardından Fenerbahçe'nin 7 maçlık galibiyet serisine de son verdi.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile