WhatsApp'a Reklam Geliyor!

WhatsApp'a Reklam Geliyor!

4.0

2014 Yılında WhatsApp bilindiği üzere Facebook tarafından satın alınmış ve kullanıcılara ücretsiz olarak kullanma şansı tanınmıştı. Ancak Facebook yöneticileri WhatsApp'ı reklam amaçlı kullanacağını açıkladı. Gizlilik Politikalarında ilk olarak Facebook'un üzerinde çalışmalar yapılmış ve kullanıcılardan oldukça tepki görmüştü. Şimdi de WhatsApp'ın gizlilik politikaları değişiyor.

WhatsApp kullanan bir kişinin cep telefonu numarası yapılan değişikliklerin ardından artık Facebook ile paylaşılacak ve bu numaralar artık Facebook yöneticileri tarafından görüntülenecek. Yapılan değişikliklerle Facebook kullanan ve WhatsApp uygulaması kullanan kişilere Facebook üzerinden mesaj atılacak.

Bu mesajlar genel olarak size uygun bir arkadaş bulduk tarzı gönderiler ve reklam içeriği bulunan mesajların gönderimi sağlanacak. Facebook bu sayede reklam sektöründe kullanıcılar üzerinden daha fazla para kazanmanın peşinde.

Şifreli Mesajlar Okunmayacak ve Görülmeyecek!

Ancak kullanıcıları sevindirecek bir haberde belirtildi. WhatsApp kullanan ve mesajlarını şifreleyen kişilerin bilgilerinin Facebook ile paylaşılmayacağı ve reklam içeriklerinin gönderilmeyeceği belirtildi. 

Bilişim uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda Facebook'un bu tarzda yapılacak bir girişimin kullanıcılar üzerinde ihanete uğramış hissiyatı vereceğini ve oldukça yanlış bir politika olduğunu belirtti. Bakalım Facebook yöneticileri bu konu üzerinde neler yapacak, nasıl önlemler alacak.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile