Vergi Yapılandırmada İlk Taksit Ödemeleri İçin Süre Uzatıldı

Vergi Yapılandırmada İlk Taksit Ödemeleri İçin Süre Uzatıldı

5.0

Bugün sabah saatlerinde yapılan açıklamalarla vergi yapılandırmaları için ilk taksit ödemelerinin son gününe özel olarak saat 21:00'a kadar sürenin uzatıldığı belirtilmişti. 

Yaşanan yoğunluktan dolayı birçok kişinin mağdur olabileceği ile ilgili şikayetlerin ortaya çıkmasıyla birlikte sürenin uzatıldığı bilgisine ulaşıldı. Vergi yapılandırmada ilk taksitlerin ödenmesi için son sürenin 00:00'a kadar uzatıldığı ifade edildi. 

Normal vergilerin yanı sıra vergi cezaları, trafik cezaları, gümrük vergileri, nüfus, seçim xezaları, kyk kredi ödemeleri gibi tüm ödemelerin gece 00:00'a kadar ödenebileceğinin altı çiziliyor. 

Ödeme noktalarında yaşanan yoğunluğa bağlı olarak ödeme sistemlerinde zaman zaman sisteme erişim problemlerinin yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Yaşanan tüm problemlere bağlı olarak kişilerin mağdur olmaması için ödemelerin internet sitesi üzerinden gece saat 00:00'a kadar yapılabileceği açıklandı. İnternet sitesine giriş yapıldığında kişilere direk olarak tanınan ek süre ile ilgili olarak bilgilendirme mesajı gösterilmektedir. Özellikle akşam saatlerinden itibaren sistemin daha rahat bir şekilde işleyeceği tahmin ediliyor. Vergi ödemesi yapacak kişilerin belirli aralıklarla sisteme girip denemelere devam etmeleri tavsiye ediliyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile