Ünlü Sanatçı Behiye Aksoy Hayatını Kaybetti

Ünlü Sanatçı Behiye Aksoy Hayatını Kaybetti

Türk Sanat Müziği'nin ünlü sanatçılarından Behiye Aksoy 85 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı 2001 yılından beri huzur evinde kalmaktaydı. 2001 yılında yakalandığı alzheiemer hastalığından dolayı huzur evine yerleşme kararı alan Behiye Aksoy'un geçtiğimiz günlerde solunum yetmezliği ve yüksek ateşten dolayı hastaneye kaldırıldığı biliniyordu. 

Kan değerlerinin kontrol edilmesinden sonra yoğun bakıma alınan Behiye Aksoy bir süredir doktorlar tarafından uyutulmaktaydı. Solunum yetmezliğinden dolayı yoğun bakımda tutulan ünlü sanatçı bugün hayatını kaybetti. 

Behiye Aksoy Kimdir?

19 Eylül 1933 yılında doğan Behiye Aksoy orta okulu bitirdikten sonra Ankara Radyosu imtihanına girerek 1948 yılında radyoda repettitör muavinliği konumuna kadr yükselmiştir. Müzik konusunda oldukça başarılı olan sanatçının Maksim Gazinosu'nda Zeki Müren'le yarışabilen tek rakip olarak bilinmetkedir. 

1980'li yıllarda müziği bırakan Behiye Aksoy, bu süreç içerisinde birçok kişiye öncülük eden ve herkes tarafından sevilen gözde sanatçılar arasında yer almaktaydı. 

 

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile