Türkiye'den Rus Tırlarına Vize Şartı Getirildi

Türkiye'den Rus Tırlarına Vize Şartı Getirildi

Ülkemiz ile Rusya arasında yaşanan hava sahasının ihlal edilmesine bağlı olarak başlayan kriz dinmeden devam ediyor. Son olarak meydana gelen gelişmeyle birlikte ülkemize giriş yapmak isteyen Rus tırlarına vize şartı getirildi. UND İcra Kurulu Fatih Şener tarafında konuya dair yapılan açıklamalarda Türk tırlarının Rusya'ya giriş vizelerinin olmasına rağmen birçok problem yaşandığı ve tırların giriş yapamadığı, bu duruma bağlı olarak da iki ülkenin tırları arasında haksız bir rekabetin yaşandığı ifade edildi.

Rus Tırlarına Vize Uygulaması Ne Zaman Başlayacak?

UND tarafından daha önce verilen vize talebiyle ilgili çalışmalarda sona gelindi. 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle Rus tırlarının ülkemize girişinde vize isteniyor. Bu sayede her iki ülke ticaretinin de eşit şarltarda gerçekleşmesi amaçlanıyor.

2016 yılının ilk 4 ayı içerisindeki verilere bakıldığında 580 adet Rus tırının ülkemize giriş yaptığı ve bu durumun tam tersi olarak aynı dönem içerisinde Türk tırlarından Rusya'ya giriş yapılamadığı dikkatlerden kaçmıyor. Yeni gelişmeyle birlikte iki ülke arasındaki ticaretin ne yönde bir değişim göstereceği merak ediliyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile