Türk Boksör, Rakibini Ringten Kaçırdı

Türk Boksör, Rakibini Ringten Kaçırdı

5.0

Almanya'da düzenlenen boks müsabakasında Türk boksörün rakibi Kowoll, "Hayatı tehlikem var." diyerek eldivenlerini çıkardı ve maçı terk etti.

Almanya'da yapılan maçta Türk boksör Ali Eren Demirezen'in Polonyalı rakibi Patryk Kowoll, "Hayatımı tehlikeye atamazdım" deyip maçı bıraktı.

Hükmen mağlup sayıldı

Polonyalı rakibi Patryk Kowoll karşısında iyi bir maç çıkaran Ali Rıza Demirezen, maçın ilk raundunda rakibine karşı büyük üstünlük sağladı. Raunt arasında köşesine giden Kowoll aniden eldivenlerini çıkarmaya başladı. Herkes bir anlam vermeye çalışırken Polonyalı Boksör maçı bıraktığını ve dövüşmeyeceğini açıkladı. Seyircilerin şaşkın bakışları arasında maçı terk eden Kowoll hükmen yenik sayıldı.

''Hayatımda bu kadar güçlü yumruklar görmedim''

Karşılaşmadan sonra açıklama yapan Polonyalı boksör, "Hayatımda bu kadar güçlü yumruklar görmedim. Ali Olimpiyatlarda dövüşmüş kaliteli ve güçlü bir boksör onun karşısında hayatımı tehlikeye atamazdım. Bana vurduğu yumrukları yiyince kendimi tır çarpmış gibi hissediyordum. Müsabakaya devam edersem ağır yaralanma veya daha tehlikeli sonuçlar alabileceğimi düşünerek maçtan çekilme kararı aldım. Ali'yi tebrik ediyorum, dünyanın zirvesine çıkacağına olan inancım tamdır" dedi.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile