Trump, Slikon Vadisi'ne Yaramadı

Trump, Slikon Vadisi'ne Yaramadı

5.0

Donald Trump'ın ABD'nin yeni başkanı olması sadece finansal piyalarda değil, dev teknoloji şirketlerinin bulunduğu Silikon Vadisi'nde de tedirginlik yarattı.

Nedeni ise Apple, Google, Facebook, Twitter, Yelp, Slack, Qualcomm, Bitly, Tumblr, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Khosla Ventures, Sun Microsystems, Reddit, Box, Tinder, eBay, Zynga, Seagate, Samsung, Wikipedia, Instagram, Cisco, ve Snapchat’in bulunduğu 140'tan fazla şirket Donald Trump'a karşı olduklarını duyurmuşlardı.

Silikon Vadisi şirket sahipleri bütün dünyanın tanıdığı Silikon Vadisi'nde ki şirketlerine zarar vereceği düşüncesindeler.
Trump'un karakterinin inovasyon kültürüyle taban tabana zıt olduğunu belirten teknoloji devleri Trump'ın başkanlığının inavasyon için felaket olacağı düşüncesincesindeler.

Barack Obama da eleştirmişti

Açık bir mektupla kamuoyuna duyuru yapan şirketler, mektupta imzası bulunan kişilerin bireysel fikirlerinin olduğunu şirketlerin bu fikri kapsamadığını belirtmişlerdi.
Trump'ın Twitter kullanımını eleştiren eski ABD Başkanı Barack Obama, daha kendi twitter profilini idare edemeyen bir kişinin nükleer kodları elinde tutamayacağını belirtmişti.

Trump'ın göçmenleri sınır dışı etme fikrini Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ''Saçma'' olarak nitelendirmişti.
Slikon Vadisi'nin de bulunduğu California eyaletinde Hillary Clinton %60'ı geçerken, Trump'ın oy oranı %34'te kaldı.

Slikon Vadisi'nde Trump'ı açıkça desteklediğini belirten isimlerden biri de Paypal'ın kurucusu ve ortağı Peter Thiel'di.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile