Tesla Otomatik Pilotu İle Karlı Yollarda

Tesla Otomatik Pilotu İle Karlı Yollarda

Elektrikli otomobil devi Tesla'nın otonom sürüş sistemi şimdi de karla mücadele ediyor. Tesla sahibi bir kişi aracını otomatik pilota alarak aracını karlı yollarla başlbaşa bıraktı. Şeritleri belli olmayan karlı yolda Tesla'nın otomatik pilotu oldukça iyi performans sergiledi. Aracın tüm çevresinde yer alan sensörler bazen karlı zeminleri tehdit olarak algıladı. 

Tesla'nın otomati pilotu karlı yolda 48 km/h hızla yol aldı. Kar yığınlarını bazen kaldırım olarak alagılayan otomatik pilot aracı şeridinde tutmayı başarıyor. Aracın etrafını saran tüm sensörleri bir bilgi ağının içinde birleştiren Tesla'nın otomatik pilotu bu veriler neticesinde aracın yönünü değiştiriyor. Aracın ekranını da videoya alan Tesla sahibi aracı yaklaşık 1 dakika 45 saniye otomatik pilotta kullanıyor. 

GPS, kameralar, sensörler ve radardan bilgi toplayan Tesla'nın otomatik pilotu ne kadar güvenli bir otonom sürüş sistemi olduğunu kanıtladı. Tesla 8.0 yazılım güncellemesine sahip olan videodaki Tesla 3D görüntü oluturabiliyor ve ön kısmında yer alan radarı daha etkili olarak kullanabiliyor. 

İşte Tesla'nın karlı yoldaki otonom sürüş başarısı; 

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile