Tesla, Apple'ın Mühendisini İşe Aldı

Tesla, Apple'ın Mühendisini İşe Aldı

Apple ve Tesla arasındaki savaş iyice kızgınlaşmaya devam ediyor. Apple adına çok önemli projelerde yer alan bir mühendisi Tesla kendi bünyesine kattı.

Teknoloji şirketleri arasında her daim devam eden yetenekli mühendis yarışı, bu seferde Apple ve Tesla şirketleri arasında gerçekleşti. Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer daha önce önemli mühendislerinin artık istifa edip Google’de çalışmak istediklerini söylemesi üzerine kapıları parçalayıp sinir krizine girdiği günler teknoloji gündemini takip eden herkesin hafızasında yer ediyordu. Buna benzer bir kavgada Tesla ve Apple şirketleri arasında yaşandı. Apple bünyesinde önemli işlere imza alan Chris Lattner Apple’dan istifa ederek Tesla’ya geçti.

Tesla, ironiyla karışık bir şekilde 2015 yılında ‘ Eğer Tesla’da iş bulamıyorsanız, gidip Apple’da iş bulabilirsiniz’’ ifadelerini kullanarak şirketler arasında bir kıvılcım başlatmıştı.

Apple’in açık kaynak kodlu dili olan Swift’i geliştiren mühendis olarak herkesçe bilinen Chris Lattner, artık Tesla’nın otonom sürüş teknolojilerini gerçekleştiren bir mühendisi oldu. Chris Lattner’in ayrılık mektubunda Apple’daki işini bırakırken Swift projesini terketmediğini, bu projede hala aktif bir rol alacağını vurguladı.

Apple’ın bu durum sonucunda vereceği cevap merak ediliyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile