Suriye, Rusya'nın İnsansız Hava Aracıyla Vurdu

Suriye, Rusya'nın İnsansız Hava Aracıyla Vurdu

4.0

Uluslararası düzeyde Suriye'ye tam destek veren Rusya, bu sefer İHA (İnsansız hava aracı) ile Suriye'ye destek oldu. Fransa basınından AFP'ye açıklamalarda bulunan Suriyeli yetkililerinden bir isim, "Suriye ilk kez Rus insansız hava araçlarını operasyonda kullandı" ifadesini kullandı. Dünya basınında gündemin ilk maddesi haline gelen haber ayrıntıları ise şu şekilde:

Rusya'dan Silah Yardımı

Fransa basınından AFP'ye konuşan Suriyeli askeri kaynak, Rusya'nın yaptığı silah yardımlarınında olumlu etkisinin gözlemlenmeye başladığına vurgu yaptı. Suriye süren savaşta milyonlarca insan yurdundan başka yerlere göç etmek zorunda kalmıştı. Milyonlarca mağdur Suriyeli'nin kalacak yer bulamadığı günümüzde Suriye'de savaş tüm hızı ile sürmekte.

Rusya Hava Üssü Kurabilir

Basına kısa süre önce sıcak haber olarak düşen Rusya'nın Lazkiye bölgesine hava üssü kurmak istediği ile alakalı olaraksa, Rusya'nın bu tür bir isteği olursa buna sıcak bakılır. Ortadoğuda dengelerin değiştiği ortamda Rusya'nın bölgeye hava üssü kurma isteği ile ilgili olarak Türkiye, Avrupa ve Amerika'nın nasıl bir tavır izleyeceği merak konusu.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile