Samsung iPhone İçin AMOLED Ekran Üretecek

Samsung iPhone İçin AMOLED Ekran Üretecek

Teknoloji dünyasının devleri Apple ve Samsung arasında yaşanan ezeli rekabet artarak devam ederken rakipler arasında yeni bir anlaşmaya imza atıldığı görülüyor. Samsung akıllı cihazlarda kullanılan AMOLED ekranların üretimini yapmakta ve dünya genelinde üretim yapmakta olan birçok firmaya tedarik sağlamaktadır. 

İddialar Gerçeği Yansıtıyor

Uzun bir süredir yeni iPhone modellerinde AMOLED ekran kullanılacağına dair iddialar ortaya çıkmaktaydı. Teknoloji dünyasında sızdırılan yeni raporlarda da iddiaların gerçeği yansıttığı da dikkatlerden kaçmıyor. 

Daha önceki yıllarda olduğu gibi Apple ile Samsung arasında yeni bir tedarik anlaşmasına daha imza atıldığı belirtiliyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıla kadar Apple iPhone cihazlar içerisinde görev almakta olan işlemciler de Samsung tarafından üretilmekteydi.

iPhone 7S veya iPhone 8 İçin AMOLED Ekran Üretimi

Önümüzdeki aylarda tanıtımı yapılacak ve satışa sunulacak olan iPhone 7s veya iPhone 8 modeline AMOLED ekran kullanılacağı ve bu kapsamda gerekli çalışmaların yapıldığı ifade ediliyor. İlerleyen günlerde konuyla ilgili olarak hem Apple hem de Samsung tarafından net bir açıklama yapılması bekleniyor. 

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile