Sahtekar Futbolcu Baltayı Taşa Vurdu

Sahtekar Futbolcu Baltayı Taşa Vurdu

Gambialı Alieu Darbo isimli bir kişi, sahte belge ve tavsiye mektuplarıyla birçok kulübe kendini futbolcu olarak göstererek dolandırdı. Darbo’nun son hedefi Yunanistan’ın ünlü takımı PAOK oldu.

İsveç’te doğan Gambiya asıllı Alieu Darbo’nun sahte belge ve tavsiye mektuplarıyla birçok kulübü dolandırdığı ortaya çıktı.

24 yaşındaki sahte futbolcu, büyük bir vurgun yapmak için Yunanistan’ın PAOK takımını dolandırmaya kalktı ama gerçekler ortaya çıktı.

Darbo’nun menajeri olduğunu söyleyen bir kişiyle beraber Yunanistan’ın PAOK takımının Sportif Direktörü Zisis Vryzas’a giden Darbo, yanında Dortmund menajeri Michael Zorc’un gönderdiği iddia edilen sahte bir e –posta ile gitti. E- postalda bu futbolcunun tecrübe kazanmasını istedikleri ve birkaç yıl PAOK takımında oynamasını diledikleri belirtiliyordu. Daha sonra alacaklarını ifade edilirken eğer bu oyuncuyu alırlarsa 4 milyon Euro kazanabileceklerini söylüyordu. Not olarak ise deneme antremanına çıkarmanıza gerek olmadığı ifade edildi.

2004 yılında Yunanistan’ın Avrupa Şampiyonu olduğu milli takımda da yer alan Vryzas, futbolcu ve menajerini otele yerleştirdikten sonra, Michael Zorc ve Dortmund Kulübü ile iletişime geçti. Olayın aslı ortaya çıktı

Darbo’ya şehri terk etmesi için sabaha kadar süre tanındı. Sabah Darbo ve menajeri ortada kayboldu

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile