PYD Eş Başkanı ABD'nin Askeri Silah Yardımı Yaptığını Açıkladı

PYD Eş Başkanı ABD'nin Askeri Silah Yardımı Yaptığını Açıkladı

Terör örgütü PYD’nin eş başkanı Salih Müslim, ABD’nin çoğunluğu YPG’lilerden oluşan Demokratik Suriye Güçlerine askeri yardımda bulunduğunu söyledi.

Müslim, ABD’nin Demokratik Suriye Güçlerine askerine yardımda bulunduğunu söyleyerek, ABD ile Demokratik Suriye Güçlerinin arasında iyi bir ilişkinin olduğuna dikkat çekti.

Demokratik Suriye Güçlerinin büyük bir çoğunluğunun YPG’lilerden oluştuğu düşünüldüğünde, ABD’nin terör örgütlerine silah verdiği doğrulanmış oldu.

Türkiye’nin terör örgütü olarak nitelendirdiği PYD’nin eş başkanı olan Müslim, Türkiye’nin ABD’ye YPG konusunda yaptığı eleştirilere de değindi.

DEAŞ’a karşı en etkili mücadelenin YPG  tarafından verildiğine dikkat çeken Müslim, YPG’nin İŞİD’le mücadele ettiğini ve Türkiye’nin İŞİD’in düşmesini ve yenilgiye uğramasını istemediğini söyledi. Türkiye’nin bundan dolayı ABD’nin YPG’ye silah vermesini istemediğini söyledi.

Müslim, ABD ile ilişkilerinin sağlam bir zeminde ilerlediğini ifade ederek, Demokratik Suriye Güçleri yöneticilerinin verdikleri bilgiye bakarak ABD’nin Demokratik Suriye Güçlerine askeri yardımda bulunduğunu söyledi. Türkiye’nin koalisyon güçlerinin Demokratik Suriye Güçleriyle ilişkide olmasını istemediğini de sözlerine ekledi.

Türkiye cephesinden henüz bu konu ile ilişkili bir açıklama yapılmadı.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile