Pkk'dan İstanbul'da Motosikletle Bombalı Saldırı

Pkk'dan İstanbul'da Motosikletle Bombalı Saldırı

PKK Terör Örgütü İstanbul Yenibosna 75. yıl Polis Merkezi'ne yakın bir yerde Motosikletle bombalı saldırıda bulundu. 

Olay yerinde inceleme yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, patlamanın bombalı bir motosikletle yapıldığını ve kırmızı kapşonlu siyah montlu olan bu PKK terör örgütü üyesi saldırganın kimliğinin tespit edilip her yerde arandığını bildirdi. 

İstanbul'da bombalı saldırı sonucu büyük bir patlama yaşandı. Meydana gelen bu patlamada ölü olmazken 10 kişinin yaralandığı bildirildi. Yaşanan Şiddetli patlamada 75. Yıl Polis Merkezi'nin ve çevredeki evlerin pek çoğunun camları kırıldı. Bombanın patlaması sonucu şiddetli bir gürültü ve sarsıntı yaşandı bu durum bazı vatandaşların deprem olduğunu düşünmesine sebep oldu.

İstanbul Valisi, Savcılarla birlikte inceleme yaptı

Yenibosna 75. Yıl Polis Merkezi 4 yıl önce de terör eylemlerine mazur kalmıştı. İstanbul'da yaşanan bu patlama bölge olarak Askerlik Şubesi, Polis Merkez ve Adli Tıp Kurumu olmak üzere bir çok Eğitim Merkezi'ne yakın bir yerde meydana geldi. Olay yerinde İstanbul Valisi Vasip Şahin ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 3 Cumhuriyet Savcısı İnceleme yaptı. Saldırganın kimliği belirlenip PKK Terör Örgütü üyesi olduğu kesinleşti. 

Hayat normale döndü

İstanbul'da yaşanan motsikletli patlama sebebiyle olay yeri 3 saat trafiğe kapanıp inceleme ve temizlik yapıldı. Saat 22:30 Sularında Hayat normale döndü ve yol trafiğe açıldı. Vatandaşlar tarafından hasar gören binalara Türk Bayrağı asıldı.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile