Operasyon Yapılan Naksan Holding'de 9 Gözaltı

Operasyon Yapılan Naksan Holding'de 9 Gözaltı

Kamuoyunda 'Paralel yapı' operasyonu olarak bilinen zincire bir yenisi daha eklendi. Gaziantep'te yapılan operasyon kapsamında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 7 bin kişinin bünyesinde çalıştığı   Naksan Holding'e bağlı iş yerlerinde arama yaptı. Aramalar sonrası ise gözaltına alınanlar oldu.

Dökümanlara El Konuldu

Naksan Holding'de yapılan aramalar sonrası gözaltına alınan kişiler sorguları alınmak üzere ilgili birimlere sevk edilerek, İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.  Naksan Holding'de evrak, dökğman ve bilgisayar verilerine el konuldu. Kayseri'den sonra Gaziantep'te yaşanan 'Paralel yapı' soruşturması gündemde büyük yankı uyandırdı. Konu ile ilgili yapılacak ilk sıcak açıklamalar merakla bekleniliyor. 

Finans Kaynağı

7 bin kişiye yakın istihdam olanağı sağlayan  Naksan Holding hakkında 'Paralel yapılanma' için finansman kaynağı sağlama iddiası olduğu ileri sürüldü. 

Kayseri'de gerçekleştirilen operasyon için sıcağı sıcağına değerlendirme yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Gaziantep için bir açıklama yapıp yapmayacağı merakla beklenirken, muhalefet ve iktidar kanadının ilk açıklamalarıda merakla beklenilmekte. Muhalefetin bu operasyonada sert bir tepki göstermesi bekleniliyor. Ortada somut verilerin olup olmadığı, bu verilerin  kamuoyu ile paylaşılacak olup olmadığı şimdilik bilinmemekte.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile