Okulların Açılış Tarihi Belli Oldu

Okulların Açılış Tarihi Belli Oldu

5.0

Uzun bir süre merak edilen sorunun cevabı belli oldu. Kurban bayramı nedeni ile okulların ne zaman açılacağı merak ediliyor ve 3 Ekim'de açılacağı idda ediliyordu.

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından okulların 19 Eylül Pazartesi gününden itibaren açılacağı belirtildi.

Bazı kaynaklar tarafından her ne kadar okulların açılış tarihinin değiştiği idda edilsede Bakanlık tarafından twitter hesabından kesin olarak 19 Eylül'e işaret edildi.

2016-2017 Yarıyıl Tatili 

Öğrencilerin henüz okullar açılmadan merak ettiği konulardan biri de yarıyıl tatili. MEB tarafından paylaşılan çizelgeye göre okulların yarıyıl tatil dönemine giriş tarihi 23 Ocak 2017 olarak belirtildi. Normal olarak yarıyıl tatili 3 Şubatta bitecek ancak cuma gününe denk gelmesi nedeni ile okullar 2. döneme 6 şubatta başlayacak.

Ayrıca MEB tarafından paylaşılan bilgilere göre okulların 15 Temmuz etkinlikleri ile açılacağı ve kutlamalar yapılacağı belirtiliyor. 

Yapılacak gösterilerde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma programları yapılacak ve bu kutlamalar bütün öğretim kurumlarında gerçekleşecek. 

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile