Okullarda Cep Telefonu Kullanımı Tarihe Karışıyor

Okullarda Cep Telefonu Kullanımı Tarihe Karışıyor

Öğrencilerin artık bir alışkanlık haline getirdiği, okulda telefon kullanmak tarihe karışıyor. Telefon kullanımı farklı durumlara göre suç sayılacak.

Günümüzde her okulda telefon kullanmanın yasak olmasına ve uyarılara rağmen öğrencilere verilen cezalar pek caydırıcı olmuyordu. Telefona, öğrencinin velisi gelene kadar el koymaktan öteye gidemeyen cezalara artık yeni bir düzenleme geliyor. Özellikle ders esnasında öğretmene karşı saygısızlık sayılabilecek telefon kullanma olaylarına Milli Eğitim Bakanlığı son noktayı koydu.

Direkt olarak disiplin cezası verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre ders esnasında telefon kullanmak sorgusuz olarak disiplin cezası olarak görülecek. Öğrenciler artık ders sırasında telefonla uğraşmaları durumunda müdür veya müdür yardımcısının yanına gitmekten kurtulamayacak.

Resmi gazetede yayınlanan yönetmelikte öğretmenleri sosyal medyada koruyan ve gözeten maddeler yer alıyor. Öğrencilerin, okul içinde ve dışında öğretmenlerine hakaret içeren paylaşımlar yaptığında veya bu tür içerikleri barındıran paylaşımları beğendiğinde disiplin cezası alacak.

Birçok öğrenci tarafından olumsuz tepkilerle karşılanacak olan bu yaptırım, öğrencinin ders esnasında, derse daha çok odaklanıp, daha çok öğrenmesini sağlayacak.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile