Öğretmenlerin Kırtasiye Ücreti Ekim'de Yatacak

Öğretmenlerin Kırtasiye Ücreti Ekim'de Yatacak

5.0

Öğretmenler 1 Eylül itibariyle okullarda görevlerine başladı. Eylül semineriyle yaz tatili biten öğretmenler 19 Eylül'de de ders başı yaparak sınıflarda öğrencilerinin başında olacak. Kurban bayramı nedeniyle memur maaşlarının erken yatacağı açıklandı. En geç 8 Eylülde yatacak maaşlar akıllara eğitime hazırlık ödeneğinin de erken yatıp yatmayacağı sorusunu getirdi. Öğretmenlerin kırtasiye parası ne zaman yatacak?

Öğretmenlere her eğitim öğretim yılının başında eğitime hazırlık ödeneği yatmaktadır. Bu yıl bu ücret 1000TL olarak belirlendi. Öğretmenlerin maaş hesaplarına yatacak bu ücret ile ilgili olarak önceki yıllara bakılarak paranın yatacağı tarih olarak "ekim" ayı söylenebilir. Daha önceki dönemlerde "eylül" sonlarında yatan ücretin bu yıl da eylül sonunda ekim başında yatması beklenmekte.

Yeni Atanan Öğretmenlere de Ödenecek

Eğitime hazırlık ödeneği yeni atanan öğretmenlere de ödenmektedir. Yeni atanan öğretmenler için Eğitim-Öğretim yılının başında atandıysa tamamı, 1.dönemin ortasında atananlara %75'i ve 2.dönem atanan öğretmenlere de %50'si ödenmektedir.  

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile