Öğretmenlere ve Memurlara Bir Derece Verilmeye Başlandı

Öğretmenlere ve Memurlara Bir Derece Verilmeye Başlandı

3.0

2016 yılının ilk maaşları bugün memurların hesaplarına yattı. Toplu sözleşme ile 2016 yılı için 6+5, 2017 için ise yüzde 3+4 olarak belirlenen zam oranlarına göre Ocak 2016 maaşlarında %6'lık zam verildi. Verilen zamla birlikte memurlar bu farkı hesaplarında gördü. Bununla birlikte toplu sözleşmede geçtiği gibi memurlara bir derece yükseltilmesi de 15 Ocak itibariyle uygulanmaya başlayacak. Bunun için çalışmalar devam ederken derecelerin eklenmeye başlandığını söyleyebiliriz.

Memurlar ve öğretmenlere derece verilmeye başlandı mı? Memurlara derece ne zaman verilecek soruları da 15 Ocak tarihi itibariyle son bulacak, çünkü bugünden itibaren dereceler verilmeye başlandı. Yüzde altılık zamla birlikte bir sonraki aydan itibaren derecenin de maaşa az da olsa etkisi görülecek. Derece yükselmesinde maaş farkı ne kadar olacak?

Her yıl memurlar bir kademe ilerliyor. 3.kademeden sonra da bir derece yükseliyor. 15 Ocak'tan itibaren şartları sağlayan memurlara bir derece birden veriliyor. Verilen derecelerin maaşlara az da olsa etkisi söz konusu. Derece yükselmesinde maaş farkı da şu şekilde olacak:

Öğretmenlere ve Memurlara Bir Derece Verilmeye Başlandı
Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile