New York'ta Büyük Tren Kazası Yaralı Sayısı Hızla Artıyor

New York'ta Büyük Tren Kazası Yaralı Sayısı Hızla Artıyor

Türkiye saati ile sabaha karşı 03:00 sıralarında yabancı basınında yer alan haber Türkiye gündeminde de büyük bir yankı uyandırdı.

Raylı sistem hatlarıyla dünyaya örnek şehirler arasında yer alan New York'ta büyük bir tren kazası meydana geldi. Amerika'nın dev şehri New York'un Long Island adı verilen bölgesinde yolcu treninin henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı raydan çıktığı haberleri geliyor. 

Brooklyn Atlantic Terminal'inde raydan çıkan trene anında gerçekleştirilen kurtarma operasyonunun ardından yaralıların tedavi altına alındığı ve çalışmaların devam ettiği belirtiliyor. İlk belirlemelere göre kazada 103 kişinin yaralandığı ve alınan son bilgilere göre durumu ciddi olan bir yaralının bulunmadığı ifade ediliyor. 

Amerika zaman dilimiyle sabah saatlerinde gerçekleşen olayda trende yaklaşık 700 kişinin bulunduğu ve büyük bir korku yaşandığının altı çiziliyor. 

Dünya gündeminde yer alan terör saldırılarından dolayı tren kazasının meydana gelmesinden sonra akıllara ilk olarak bir terör saldırısı gelse de korkulanın olmadığı yetkililer tarafıdnan resmi bir şekilde açıklandı. Kaza sebebiyle kısa sürede olsa seferlerin durdurulduğu ve kazaya dair araştırmaların devam ettiği ifade ediliyor. 

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile