Manisa Kanatlı Hayvanseverler Derneğinde Horoz Dövüşü Baskını

Manisa Kanatlı Hayvanseverler Derneğinde Horoz Dövüşü Baskını

Manisa’da girişinde ‘Manisa Kanatlı Hayvanları Sevenler ve Yetiştirenler Derneği’ yazılı tabela bulunan bir binada 2 Hint horozunun dövüştürüldüğünü tespit eden polis ekipleri 30 kişiyi gözaltına aldı.

Manisa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri 2. Anafartalar Mahallesi tren istasyonunun altına bulunan eski bir binada horoz dövüştürüldüğü ihbari üzerine, binaya baskın yaptı. Kapısında ‘"Manisa Kanatlı Hayvanları Sevenler ve Yetiştirenler Derneği" yazılı tabelanın bulunduğu binada 2 horozun dövüştürüldüğünü gören güvenlik güçleri, o anda binada bulunan 30 kişiyi gözaltına aldı. Suçüstü yakalanan horoz sahibi 2 kişiye 5’er bin TL, gözaltına alınan diğer kişilere ise Kabahatler Kanunu gereğinde 208’er lira idari para cezası kesildi.

Yapılan işlemlerin ardından serbest bırakılan kişilerin horoz dövüşü için çevre il ve ilçelerden geldiği öğrenildi.

Horozların bazıları bir araba değerinde

Baskın sonucunda 20 horoz kurtarıldı. Bazı horoz sahipleri horozların fiyatlarının bir araba değerine kadar yüksek olduğunu belirtip, horozları teslim etmek istemedi. Ancak polis ekipleri hayvanların İlk Orman Müdürlüğü Doğal Hayatı Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile