Lodos, Kayseri'yi Etkisi Altına Aldı

Lodos, Kayseri'yi Etkisi Altına Aldı

Kayseri’de hızı saatte 72 kilometreye kadar ulaşan lodos, ağaçları devirdi, çatıları kopardı, reklam panolarını uçurdu ve Gençlik Anıtı’nı devirdi.

Kayseri’de devam etmekte olan şiddetli lodos Erciyes Üniversitesi kavşağında bulunan Gençlik anıtını devirdi. Şehirdeki reklam panoları büyük hasar görürken, şiddetli lodos ağaçları kökünden söktü.

Kar yağışı geliyor

Kayseri ve çevresinde dün gece saatlerinde başlayan lodosun saatteki hızı 46-72 kilometreye ulaştı. Kentteki yaşamı olumsuz şekilde etkileyen Lodos maddi olarak hasara yol açtı. Uzmanlar Kayseri’de bu geceden itibaren yoğun bir kar yağışının başlayacağını ifade etti.

Ağaçlar kökünden söküldü

Kent merkezi ve Talas ilçesinde büyük bir maddi hasara yol açan lodos, evlerin çatısını, televizyon antenlerini, reklam panolarını uçururken, Nuri Has Mahallesi Battalgazi Bulvarı üzerinde bulunan bir ağaç kökünden söküldü. Erciyes Üniversitesi Talas yolu kampüs girişindeki kavşakta bulunan Gençlik Anıtı da devrildi.

Eğitim  Fakültesinin çatısı uçtu

Kentte etkili olan rüzgar nedeniyle Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesinin çatısı uçtu. Olayda yararlanan 4 kişi Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Çatının uçması sonucundan Formasyon eğitimi için yapıldığı ifade edilen sınav iptal edildi.

Lodos, Kayseri'yi Etkisi Altına Aldı
Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile