LeEco Akıllı Bisikleti Şaşırtan Özellikleriyle Tanıtıldı

LeEco Akıllı Bisikleti Şaşırtan Özellikleriyle Tanıtıldı

LeEco akıllı bisiklet modeli CES 2017'de dikkat çekici bir şekilde tanıtıldı. Çevreci ulaşım araçları arasında ilk sırada yer alan ve gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünya genelinde birçok ülkede kullanım oranı artış gösteren bisikletlerin daha çok kişi tarafından kullanılmasını sağlamak amacıyla çeşitli çalışmaların yürütüldüğü biliniyor. Bisikletlerin çevreci oldukları kadar insan sağlığına da son derece faydalı olduğu unutulmamalıdır. 

Çinli Firma LeEco İki Model Tanıttı

Çin merkezli olarak faaliyet gösteren teknoloji firması LeEco tarafından iki farklı akıllı bisiklet modelinin tanıtımı gerçekleştirildi. LeEco Smart Road Bike bu modellerin ilki olarak gün yüzüne çıkıyor. Karbon fiberle üretilen bu bisikletin yapı olarak hafif olmasının yanı sıra dayanıklı olması da dikkatleri çekiyor. 

Bir diğer model ise özellikle dağlık alanlar gibi zorlu yol şartları için geliştirilen LeEco Smart Mountain Bike olarak tanıtıldı. Üretim olarak aynı malzemeye sahip olsa da diğerine göre daha ağır olduğu görülüyor. 

Her iki modelinde gidon kısmında 4 inç büyüklüğünde bir ekranın yer aldığı görülüyor. Bünyelerinde Android 6.0 BikeOS işletim sistemi, 6000 mAh batarya ve Snapdragon 410 işlemci bisikletleri akıllandıran donanımlar olarak ön plana çıkıyor. 

Akıllı bisikleti standart bisikletlerden ayıran özellikleri ise şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

  • Navigasyon sistemi
  • Müzik çalar
  • Seyir esnasında telefon ile görüşme
  • Sürüş istatistiklerinin gösterilmesi ve depolanması
  • Sağlık ve performans değerlerinin anlık takibi ve depolanması
Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile