Lada Vesta Türkiye Çıkış Tarihi Ortaya Çıkıyor

Lada Vesta Türkiye Çıkış Tarihi Ortaya Çıkıyor

Rus otomobil üreticisi Lada'nın iddialı modeli Vesta, uzun bir bekleme sürecinin ardından Avrupa pazarı için yola çıktı. Rusya'da en ekonomik otomobil modelleri arasında yer alan Vesta'nın Avrupa pazarında da bu özelliğini koruyacağı görülüyor. 

Uzun bir süreden beri Lada Vesta modeliyle ilgili olarak çok farklı haberler ortaya atılmış olsa da bu sefer Lada tarafından yapılan resmi bir açıklama ile birlikte Avrupa satışlarının başlayacağı ve Avrupa fiyat listesi açıklandı. 

10 bin 500 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan modelin fiyatarı 13 bin 500 Euro değerine kadar çıkıyor. Araç tek motor seçeneği, 2 donanım paketi ve şanızman tercihleriyle satışa sunuluyor. 

Türkiye'de Merakla Bekleniyor

Geçtiğimiz yıl Lada tarafından ülkemizde satış ağının ve satış sonrası hizmetlerin verilmesi için gerekli çalışmaları tamamladığı biliniyor. Birçok markanın uyguladığı gibi Lada'nın da Avrupa pazarının hemen ardından Türkiye'ye de girmesi bekleniyor. 

Net bir tarih henüz açıklanmasa da otomobil dünyasının ileri gelenleri tarafından Lada Vesta modelinin 2017 yılının Haziran ayına kadar satışa sunulması bekleniyor. Konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde Lada tarafından resmi bir açıklama yapılacaktır. 

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile