Lada Vesta Avrupa Versiyonu İç Mekan Detayları Belli Oldu

Lada Vesta Avrupa Versiyonu İç Mekan Detayları Belli Oldu

1 yılı aşkın bir süredir beklenen haber nihayet resmi olarak geldi. Bilindiği üzere 2015 ve 2016 yıllarında Lada büyük bir adım atarak otomobil dünyasında ben de varım dedi. 

Rus marka ilk başta kendi ülkesinde olmak üzere dünya genelinde büyük bir ilgi görecek olan Vesta modelini gün yüzüne çıkardı. Aracın konsept modelinden üretim versiyonuna kadar tüm tasarımları büyük bir beğeni topladı. Özellikle ilk günden beri yetkililer tarafından Lada Vesta modelinin son derece ekonomik fiyatlarla satışa sunulacağının açıklanması aracın üzerindeki ilgiyi artırdı. 

Bugün itibariyle Lada Vesta'nın Avrupa'da satışa sunulacağı ve fiyat listesi de resmi olarak açıklandı. Önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenilen aracın 10 bin 500 Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı açıklanan listeden görülüyor. 

Lada Vesta İç Mekanı Dikkat Çekiyor

Aracın son derece ekonomik bir satış fiyatına sahip olmasına rağmen iç mekan tasarımında kullanılan malzeme kalitesinin tatmin edici bir seviyede olduğu hissediliyor. Bunun yanı sıra günümüzde birçok modelde yeni yeni kullanılmaya başlanan dokunmatik multimedya ekranının Lada Vesta modelinde yer aldığı ve son derece başarılı bir şekilde konumlandırıldığı göze çarpıyor. 

Ekranın sağ ve sol kısımlarında yer alan havalandırma ızgaralarına verilen eğim ise aracın kalite algısını yükseltmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra alt kısımda yer verilen klima kontrol düğmeleri de son derece şık duruyor. 

Son derece kibar bir vites koluna sahip olan aracın kol dayama donanımına da sahip olduğu ortaya çıkan fotoğraflarda görülüyor. Vites bölümünün ön kısmında yer alan bardaklık ve eşya gözünün yanı sıra kapı içlerinde de yeterli büyüklükte eşya gözlerine yer verildiğini ifade etmek yanlış olmayacaktır. 

Deri ve kauçuk karışımı olduğu tahmin edilen direksiyon simidinin üzerinde yer alan kontrol düğmeleri de aracın kalite algısını yükselten detaylar arasında bulunuyor. Ayrıca direksiyon simidine dikkatli bir şekilde bakıldığında aracın bünyesinde hız sabitleme teknolojisinin de bulunduğu dikkatlerden kaçmıyor. 

Tüm bu detaylarla Lada Vesta modelinin Avrupa pazarında büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

Aracın detaylı fiyat listesi için tıklayınız.

Lada Vesta Avrupa Versiyonu İç Mekan Detayları Belli Oldu
Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile