Kürk Mantolu Madonna Gafı

Kürk Mantolu Madonna Gafı

5.0

TV8 Ekranlarında yayınlanan, sunuculuğunu Funda Özkalyoncuoğlu, Sena Keçeli ve Jess Molho'nun yaptığı Aramızda Kalmasın Programı'nda büyük bir gafa imza atıldı. Sena Keçeli ve Funda Özkalyoncuoğlu; Sabahattin Ali'ye ait olan Kürk Mantolu Madonna eseri'nin pop yıldızı Madonna hakkında olduğunu savununca gündeme düştü.

Aramızda Kalmasın programında Sabahattin Ali'nin romanı olan Kürk Mantolu Madonna eserinin film olacağı konuşulurken, Funda Özkalyoncuoğlu ve Sena Keçeli bu kitaptaki Madonna'yı dünyaca ünlü ABD'li pop yıldızı sanıp yorum yaptı. Kitabı okuduğu iddiasında bulunan Özkalyoncuoğlu "uyarlama Madonna üzerinden olacak" dedi.

Jess Molho bu gafın farkına varınca kitabın 1943 yılında kaleme alındığını söyleyerek durumu düzeltmeye çalışsa da başarı sağlayamadı.

Özkalyoncuoğlu'dan açıklama: Cahilliğim ülkenin merhametini ölçtü

Funda Özkalyoncuoğlu'nun Kürk Mantolu Madonna gafıyla ilgili açıklaması şu şekilde oldu; "yaptığım bu cahillik bir ülkenin merhamet ortalamasını gösterdi. Edebiyat ile uğraşan kişilerden daha nazik, naif ve affedici olunması beklenirken ben linç edildim. Kürk Mantolu Madonna kitabını 40 yıl önce okudum, hatırlamıyor olabilirim. Doğrusu bunun bu kadar büyütülmesine kırıldım ve şaşırdım. Genç yaşta vefat eden anneme bile küfrettiler, Kimse beni savunmadı. Edebiyatçı veya Tarihçi değilim sadece bir magazin yorumcusuyum ve benim yapmış olduğum bu cahillik gösterdi ki bir ülkenin merhamet düzeyi çok düşük"

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile