Konya'da Kar Yağışı Hayatı Etkiledi

Konya'da Kar Yağışı  Hayatı Etkiledi

Konya’da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor. 20 gündür süren kar yağışı Bozkır İlçesi’ni olumsuz bir şekilde etkiledi.

Konya’nın Bozkır İlçesi’nin Aslantaş Mahallesi’nde 20 gündür süren yoğun kar yağışı nedeniyle, karın boyun insan boyunu aştı. Mahalle sakinleri ulaşımlarını sağlamak amacıyla evlerin önündeki karları kendi imkânlarıyla temizlemeye çalışıyor. Konya merkez ve il genelinde 20 gündür aralıklarla süren yoğun kar yağışı, bir yandan beyaz ve göze hoş bir görüntüsü sunsa da, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kent merkezinde yer yer 45 santimetreye ulaşan kar, yüksek kesimlerde ise bu seviye 2,5 metreye kadar ulaştı.

Kar yağışının en yoğun olduğu ve en çok etkilenen bölgelerinden olan Bozkır İlçesi’nde köy statüsü kazanan Aslantaş Mahallesi kara teslim oldu. Kar kalınlığı yer yer 2,5 metreye kadar ulaşırken, mahallede yaşayanlar kendi imkânlarıyla karı temizlemeye çalıştı.

Belediyenin yolladığı araçlar her ne kadar mahalle yollarını ulaşım için elverişli hale getirse de, mahalle halkı evinin önündeki, çatısında ve bahçelerindeki karı kendi imkânlarını kullanarak temizlemeye çalışıyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile