Kia'nın Performans Aracı Stinger Geliyor; İşte Detayları

Kia'nın Performans Aracı Stinger Geliyor; İşte Detayları

Kia'nın geçtiğimiz aylarda test edilen yeni otomobili GT adı ile sunulacaktı. Ancak Kia bir değişiklik yaparak yüksek performans bu aracını Stinger adı ile sunmaya karar verdi. Detroit Otomobil Fuarında tanıtımı yapılan Kia Stinger 4.8 metre uzunluğunda ve 2.9 metre aks mesafesine sahip. 

Kia'nın en hızlı aracı ünvanına sahip olan yeni Stinger 3.3 litrelik benzinli ve 2.0 litrelik benzinli motorlar ile sunulacak. 3.3 litrelik motora sahip versiyonu sadece 4 tekerlekten çeiş sistemi ile sunulacak olan Stinger'in 2.0 litrelik benzinli versiyonu standart olarak arkadan çekişli, opsiyonel olarak 4 tekerlekten çekişli olarak sunulacak. Tork vektörleme sistemine sahip olan 4 tekerlekten çekiş sistemi güç oranını ayarlayarak tekerleklere gönderecek. Ayrıca elektronik diferansiyel kilidi de aracın en iyi performansı yakalamasını sağlayacak. 

Kia Stinger Motor Seçenekleri 

Kia'nın en hızlısı ünvanına sahip yeni modeli Stinger'de 365 hp güç ve 510 Nm tork üreten 3.3 litrelik V6 benzinli motor yer alıyor. 8 ileri otomatik şanzımana sahip olan bu versiyon 0'dan 100'e 5.1 saniyede hızlanıyor. 

Kia Stinger'in bir diğer versiyonu ise 252 hp güç ve 353 Nm tork üreten 2.0 litrelik sıralı 4 silindire sahip. Turboşarjlı olan bu ünite de 8 ileri otomatik şanzıman ile sunulacak. 

Kia Stinger'in bir de dizel üniteye sahip versiyonu olacağı söyleniyor. Ancak Kia'dan bu konuda herhangi bir açıklama ya da yalanlama gelmedi. 

Kia'nın Performans Aracı Stinger Geliyor; İşte Detayları
Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile