İsrail, Uçan Araba Üretti

İsrail, Uçan Araba Üretti

3.0

İsrail’de içinde pilot olmadan bin 500 kilo yük taşıyabilen araç üretildi. Aracın geliştirilmesi ve üretilmesi 15 yıl sürdü.

Uçan otomobile oldukça benzeyen bu araç, pilot olmadan uçabiliyor, bin 500 kilo yük taşıyabiliyor. Film sahnelerinden aşina olduğumuz bu türden araçlar artık hayatımıza girmeye başladı.

İsrail’de bulunan bir teknoloji firması, otomobile benzerliğiyle dikkat çeken bir hava aracı geliştirdi. Bin 500 kilo ağırlığa sahip araç, saatte 185 kilometre hıza kadar ulaşabiliyor. Aracın piyasaya 2020’de sürülmesi planlanıyor.

Fiyatı 14 milyon dolar olarak açıklanan aracın son deneme uçuşu Kasım ayında gerçekleştirildi. Üretimi gerçekleştiren firma, aracın birçok alanda kullanılabileceği gibi, şimdilik ambulans olarak hizmet vereceğini ve afet bölgelerinde sivillerin ve afetzedelerin tahliyesi için kullanılacağını söyledi.

İçerisinde sürüş hâkimiyetini sağlayacak birine gerek duymayan araç, çatışma bölgelerinde mahsur kalan askerlerinde bölgeden tahliyesi için kullanılabileceğe benziyor.

Eğer sosyal hayatımızın içine girerse bir çok alanda kullanılabilecek ve hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıracak bu araç, zorlu hava şartlarında hareket edebildiği gibi şehir trafikleri içinde büyük bir çözüm olarak görülebilir.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile