İspanyol Basını Arda'yı Konuşuyor

İspanyol Basını Arda'yı Konuşuyor

5.0

El Clasio'da Arda'nın rakibine yaptığu faul sonrası duran toptan Real Madrid'in beraberliği getiren golü atması sebebiyle, Turan İspanyol medyasında ağır eleştirilere maruz kaldı.

İspanyol basını, La Liga'nın 14. haftasında 1-1 biten El Clasico'da Real Madid'in son dakikada beraberliği getiren golü, Arda'nın yaptığı faul sonrasındaki duran toptan atması sonucunda, Arda hedef haline geldi. İspanyol basını Arda Turan'ı karşılaşmanın en kötülerinden biri olarak değerlendirdi.

Müsabakanın bitimine 12 dakika kala oyuna dahil olan Arda, Marcelo'ya yaptığı faulden dolayı Katalan basını tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı. Yorumlarda, Barcelona'da ilk 11 olarak oyuna başlayan Andre Gomes'in takıma hiç bir katkı sağlayamadığı, daha sonra giren Arda'nın ise sonucu değiştiren bir hata yaptığı konusunda eleştirilerde bulunuldu.

Sport gazetesi, Sergio Ramos'un attığı golün nedenini Arda Turan'ın gereksiz faülü sonrası geldiğini belirterek Arda'nın bu hata dışında başka hiç bir şey yapmadığını yazdı. Diğer Katalan spor gazetesi El Mundo Deportivo, son dakikalarda ceza sahasından çok uzakta sırtı kaleye dönük bir oyuncuya faul yapmanın savunulacak hiç bir yanı olmadığnı söyledi.
Arda Turan'ın oyunda kaldığı süre içerisinde takımına hiç bir katkı sağlayamadığı ortak kanaatlerdendi.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile