iPhone İçin Sinema Modu Özelliği Geliyor

iPhone İçin Sinema Modu Özelliği Geliyor

Apple tarafından sunulan iOS 10 güncellemelerini yakından takip eden Apple kullanıcılarının çok daha iyi bileceği üzere iOS 10 işletim sürümünün henüz kullanıma sunulmadığı zamanlarda yeni sürümün bünyesinde gece modu adıyla yeni bir özelliğin sunulacağı ifade ediliyordu. Fakat iOS 10.2 işletim sisteminin kullanılmaya başlamasına rağmen henüz bu özelliğin ortaya çıkmadığı görülüyor. 

Gece Modu Yerine Sinema Modu

Önümüzdeki günlerde beta olarak yayınlanacağı ifade edilen iOS 10.3 sürümüyle birlikte ise sunulacak olan yeni özelliğin bahsi geçen gece moduyla büyük bir benzerlik taşıdığına dikkat çekiliyor. iPhone, iPod ve iPad için sunulacağı ifade edilen sinema modu özelliği sayesinde karanlık ve kalabalık olan ortamlarda cihazın çok daha rahat bir şekilde kullanılabilmesine imkan sunulacağı belirtiliyor. 

Cihazın sinema modunun aktif hale getirilmesi durumunda ekran parlaklığı, çağrı ve bildirim ayarlarının tamamının otomatik olarak ayarlanması bekleniyor. Ayrıca varsayılan ayarların özelleştirilebileceği de düşünülüyor. 

Sinema modunun kullanıma sunulması durumunda kısayol olarak cihazlarda yer alacağı tahmin ediliyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile