İnternetten Kartla Alışverişin Onay Süresi Güncellendi

İnternetten Kartla Alışverişin Onay Süresi Güncellendi

Ekonomi dünyasını yakından takip edenlerin bileceği üzere alınan yeni bir kararla birlikte internet üzerinden hesap veya kredi kartıyla yapılacak alışverişler için kullanıcı onayı süreci başlatıldı. 

İlk alınan karara göre 17 Ağustos 2017 tarihine kadar kart kullanıcılarının internet üzerinden alışveriş yapabilmeleri için bankalar üzerinden onay vermeleri gerekmekteydi. Belirtilen süre içerisinde birçok onay talebi alınsa da istenilen rakama ulaşılamadığı tahmin ediliyor. 

Gün içerisinde yapılan yeni bir açıklama ile birlikte onay sürecinin uzatıldığı ifade edildi.

E-Ticaret Ülke Ekonomisinde Önemli Etken

Kısa bir süre içerisinde ülkemizde faaliyet gösteren sanal mağazaların artmasıyla birlikte internet üzerinden yapılan kartlı ödemelerin sayısında da büyük bir artış meydana geldi. Onay sürecinin e-ticaret faaliyetlerine zarar vermemesi için yeni kararla birlikte onayın son günü 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldı. Bu tarihe kadar kart kullanıcılarının internet üzerinden alışveriş yapabilmeleri için bankalarına ilgili işlemle ilgili bir kereye mahsus olmak üzere onay vermeleri gerekiyor. Aksi taktirde internet üzerinden alışveriş yapılmasına izin verilmeyecektir.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile