Havalar Düzeldi Balık Fiyatları Düştü

Havalar Düzeldi Balık Fiyatları Düştü

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde havaların mevsim normallerinin altında seyretmesiyle birlikte balık fiyatlarında artış meydana gelmişti. Balıkçıların hava muhalefetlerinden dolayı çıkamamalarına bağlı olarak piyasada balık miktarı azalmış ve fiyatlarda da artışlar yaşanmıştı.

İzmir'den gelen haberle birlikte balık fiyatların düşmeye başladığı görülüyor. Özellikle İzmir'de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde ve zaman zaman da üzerinde seyretmesiyle birlikte balık fiyatlarının da normale dönmeye başladığı belirtiliyor.

Havaların ısınması ve deniz şartlarının da düzelmesiyle birlikte İzmir'de en çok tüketilen balıklar arasında yer alan sardalyanın balıkçı tezgahlarında 5 TL'ye kadar düştüğü dikkatlerden kaçmıyor.

Geçen sene bu zamanlarda hava sıcaklıklarının daha düşük olmasından dolayı sardalyanın kilogram fiyatının 10 ile 12 TL arasında değiştiği belirtilirken 5 TL'ye kadar düşen sardalya fırsatının kaçırılmaması gerektiği ifade ediliyor.

Balık fiyatlarının düşmesi özellikle dar gelirli vatandaşların yüzünü güldürürken sardalya fiyatlarında meydana gelen düşüşün tüm balık çeşitlerinde de meydana gelmesi bekleniyor. Şuan için diğer balık çeşitlerinde büyük bir değişimin yaşanmadığı görülüyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile