Hangi İllerde Kar Tatili Olacak

Hangi İllerde Kar Tatili Olacak

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada hayatı olumsuz etkileyen yoğun kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

Vasip Şahin, yaptığı açıklamada zaman zaman devam eden kar yağışı sonucunca yoğun buzlanma sebebiyle eğitim- öğretime 1 gün ara verildiğini söyledi.

Kar Tatili Olacak İller

Bursa Valiliği de,  olumsuz hava koşulları sebebiyle 9 Ocak Pazartesi günü anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liselerin tatil edildiğini açıkladı. Aynı gün, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personellerde idari izinli sayılacak.

Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada, merkeze bağlı belde ve köyler ile Kozlu ve Kilimli ilçelerinde yaygın, örgün ve özel eğitim kurumlarından okulların 9 Ocak Pazartesi günü tatil edildiğini duyurdu. Yine aynı Bursa’da olduğu gibi  engelli ve hamile kamu görevlileri de idari izinli sayılacak.

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde şehri etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi Günü okulların tatil edildiği duyuruldu.

Çanakkale’de kar ve buzlanma sebebiyle, merkez ilçe ve bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

Çanakkale merkez ile Çan, Lapseki, Ezine, Yenice, Biga, Bayramiç ve Ayvacık ilçelerinde 9 Ocak Pazartesi günü 1 gün, Gelibolu ilçesinde 9-10 Ocak tarihlerinde 2 gün eğitime ara verildi. Gökçeada, Bozcaada ve Eceabat ilçelerinde eğitime devam edilecek.

KAR TATİLİ OLAN DİĞER İLLER:

KASTAMONU

YALOVA

KIRKLARELİ

TOKAT

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile