Haftanın En Çok Kazandıran Yatırım Aracı Belli Oldu

Haftanın En Çok Kazandıran Yatırım Aracı Belli Oldu

4.0

Yatırımcılar için son derece zorlu geçen bir haftanın ardından veri analizleri ortaya çıkarıldı. Bilindiği üzere TL karşısında hem euro hem de dolar kurları tarihi rekorlarını bir kez daha kırdılar. Altın ve dövizde yaşanan artışın yanı sıra borsada ise düşüş meydana geldi. 

Borsa İstanbul'dan alınan son rakamlarda da görüldüğü üzere hisse senetlerinde yüzde 1,31 oranında gerileme meydana geldi. 

Tüm bu yaşananların yanı sıra İngiliz sterlini ise yüzde 4,20 artışla haftanın en çok kazandıran yatırım aracı oldu. Euro ve dolarda yaşanan yükselmenin daha ne kadar devam edeceği konusunda çeşitli yorumlar yapılıp iddialar ortaya atılsa da 20 Ocak tarihine kadar durumun netleşmeyeceği düşünülüyor. 

Döviz, altın ve hisse senetleri üzerine yatırım yapan kişilerin her zamankinden daha dikkatli olmaları konusunda ise uzmanlar tarafından sürekli olarak uyarılar yapılıyor. 

Bilindiği üzere sürekli olarak dalgalanmak yaşanmakta oluo yıl başından sonra borsanın ve döviz kurlarının daha kararlı bir çizgi üzerinde devam etmesi beklenmektedir. 

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile