Grip Aşısı Artık Ücretsiz

Grip Aşısı Artık Ücretsiz

Son günlerde etkisini gittikçe artırmaya başlayan soğuk havanın da etkisiyle ülke genelinde grip ve soğuk algınlığı şikayetlerinin artmaya başladığı görülüyor. Uzmanlar tarafından sürekli olarak grip ve soğuk algınlığına karşı önlem alınması gerektiği konusunda uyarılar yapılmasına rağmen her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok kişinin hastalığa yakalandığı dikkatleri çekiyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamalarda grip ilaçlarının Aile Sağlık Merkezleri ve Devlet Hastanelerinden reçete alarak ücretsiz bir şekilde temin edilebileceği ifade edildi.

Eczaneler İlaç Bulamıyor

Son günler artan hastalıklarla doğru orantılı olarak artan ilaç talepleri karşısında eczanelerin ilaç temini konusunda problem yaşadığı ve birçok eczanede de grip ilaçlarının kalmadığı belirtiliyor.

Ecza depolarından yapılan açıklamalarda da talebin yaklaşık 20 kat artmasından dolayı talepleri yetişmekte problem yaşandığını ve bu sebepten dolayı da kısa bir süre için ilaç teminin de problem yaşanabileceği belirtildi. Kısa süre içerisinde tüm problemlerin çözüme kavuşturulması için çalışmaların devam ettiği de açıklandı.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile