Facebook'un Sitesinden Mesajlaşmak Kalkıyor

Facebook'un Sitesinden Mesajlaşmak Kalkıyor

5.0

İnternet üzerinden mesajlaşma plaformları arasında en çok tercih edilen uygulamalar arasında Facebook Messenger da yer alıyor. Bilindiği üzere her ne kadar Facebook Messenger uygulaması Facebook uygulamasından bağımsız olsa da Facebook'un mobil internet sitesi üzerinden erişim sağlanabiliyordu. Bir süredir Facebook'un Messenger platformunu tamamen bağımsız bir hale getirmeye çalıştığı biliniyor. 

Bu çalışma çerçevesinde ve meydana gelen gelişmeler kapsamında Facebook'un mobil sitesi üzerinden de mesajlaşma platformu olan Facebook Messneger'a erişimin kaldırılacağı açıklandı. 

Geçiş Süreci Başladı

Facebook'un mobil sitesi üzerinden mesajlaşma bölümüne geçiş yapıldığında ilk olarak kullanıcılara Facebook Messenger uygulamasını kullanmaları tavsiye ediliyor. Şuan için tavsiye geçilerek mesajlaşma bölümüne geçiş yapılabiliyor. Geçiş sürecinde olunduğu için devam edilebildiği belirtilmekte olup yakın bir zaman içerisinde tavsiyenin geçilmesine izin verilmeyecek. 

Yeni gelişmeyle birlikte Facebook Messenger uygulamasının zorunlu olarak indirilmesi gerekeceği görülüyor. Tüm bunlarla birlikte Facebook Messenger uygulamasını kullananların sayısının artırılması amaçlanıyor. Bilindiği üzere Facebook Messenger uygulaması internet üzerinden mesajlaşma imkanı sunan uygulamalar arasında en çok kullanılan ikinci uygulamadır.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile