Facebook'ta Beğenme Butonuna Ek Olarak Emoji Butonu da Geliyor

Facebook'ta Beğenme Butonuna Ek Olarak Emoji Butonu da Geliyor

5.0

Sürekli olarak kendini yenileyen ve farklı özelliklerle karşımıza çıkan Facebook, şimdi bambaşka bir özelliği daha kullanıma sunuyor. Daha önce birkaç ülkede deneme amaçlı olarak kullanıma sunulan "emoji butonları" kısa bir süre sonra tüm ülkelerde aktif hale getirilecek.

Facebook'ta arkadaşlarınızın paylaştıklarını beğeni butonu sayesinde beğenebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra bu alanda biraz daha farklılık yaratmak isteyen Facebook, gönderileri emojiler kullanarak tepki verebilmenizin önünü açıyor. Birçok duyguyu temsil edecek olan emojiler, şimdiden merakla beklenmeye başladı.

Beğenmeme Butonu da Geliyor mu?

Facebook'u aktif kullanan birçok kişi beğenme butonuna ek olarak beğenmeme butonunun da kullanıma açılmasını istiyor. Bu sayede Facebook'ta beğenilmeyen gönderilere bu yolla tepki gösterilebilecek.

Fakat konuyla ilgili aylar önce açıklama yapan Mark Zuckerberg, Facebook'a asla beğenmeme butonunun gelmeyeceğini söylemişti. Beğenmeme butonunun kullanılmasıyla birlikte kullanıcıların birbirlerini yargılamaya başlayacağını ve Facebook'un yargılardan arındırılmış bir sosyal paylaşım sitesi olduğunu belirten Zuckerberg, konuyla ilgili net tavrını ortaya koymuştu.

Facebook'un daha önceleri denemek amacıyla 6 farklı ülkede kullanıma sunduğu emoji butonları, gelen olumlu tepkiler sonrasında tüm ülkelerde kullanıma sunulacak. Deneme amaçlı olarak kullanıma sunulan ülkelerde "yay" tepkisinin kullanıcılar tarafından tam olarak anlaşılamamış olması sebebiyle emoji butonları azaltılmış durumda. Birkaç gün içerisinde yeni güncelleme tüm kullanıcılarda aktif olarak kullanılabilecek.

Facebook'ta Beğenme Butonuna Ek Olarak Emoji Butonu da Geliyor
Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile