Evin Altından Cephane Çıktı

Evin Altından Cephane Çıktı

Nusaybin’de bir evde yapılan aramalarda PKK’lı teröristler tarafından kazıldığı belirlenen bir tünelde 5 roketatar ve çok sayıda askeri teçhizat ele geçirildi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde halen devam etmekte olan sokağa çıkması yasağının olduğunu mahallelerde yapılan aramalarda, bir evde PKK’lı teröristlerce kazıldığını tespit edilen bir tünel ortaya çıkarıldı. Güvenlik güçlerinin tünelde yaptığı aramada, 5 roketatar ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Tünelde askeri malzemeler bulundu

Nusaybin’de gerçekleştirilen hendek-barikat operasyonlarında sonra bazı mahallerde sokağa çıkma yasağı ve yıkılan binaların hafriyatlarını kaldırma çalışmaları sürerken, Fırat Mahallesi’nde bir evde yapılan arama sonucunda PKK’lı teröristlerin kazdığı bir tünel bulundu. Bir evin bodrum katından başka bir eve kazılan tünelde güvenlik güçleri tarafından 5 roketatar, 18 roketatar mühimmatı, 2 telsiz, montaj yapılabilen silah dürbünü ile çok sayıda uzun namlulu silaha ait fişek ele geçirildi.

Bulunan silah ve askeri malzemeler inceleme yapmak için emniyet müdürlüğüne gönderildi.

Nusaybin’de terör eylemleri sonucu hasar gören birçok bina yıkılırken bir yanda da iş makineleri tarafından yıkılan binaların atıkları taşınıyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile