Erdoğan: ABD Türkiye'ye Rağmen!

Erdoğan: ABD Türkiye'ye Rağmen!

4.0

Erdoğan Letonya'dan ABD Türkiye'ye rağmen havadan silah yardımı yaptı şeklinde bir açıklama yaparak ilginç bir detayı gözler önüne serdi.

Her fırsatta Türkiye'den bölgedeki en önemli müttefikimiz şeklinde bahseden ABD, Erdoğan'ın açıklamalarına göre Türkiye'nin istememesine rağmen PYD güçlerine silah yardımı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon görüşmelerinde PYD'nin PKK'dan bir farkı olmadığını Obama'ya ilettiğini, şu an halihazırda PYD saflarında savaşan PKK'nin üst düzey yöneticilerinin olduğunu belirttiğini buna rağmen bir kısmı da İŞİD'in eline geçen silah yardımını ABD'nin yaptığını söyledi. 

Ayrıca konuyla ilgili peşmergenin türkiye üzerinden savaş bölgesine kontrollü geçişine müsaade edeceklerini belirttiğini ifade eden Erdoğan, buna ilk başta olumlu bakılmadığını daha sonradan olumlu yanıt alındığını ifade etti. Kobani'de ki sivil halkın şu an Türkiye'de bulunduğunun altını çizen Erdoğan, şu ana kadar Suriye'de insanlar öldürülürken neredeyseniz diyerek çelişkilere dikkat çekti.

Letonya ile ilgili Türkiye'nin Letonya'yı 1925 yılında tanıdığını, 1994 yılında imzalanan anlaşmalarla iki ülke arası ilişkilerin geliştiğini, beraberinde getirdiği işadamlarını da işaret ederek ilişkilerin daha da ileriye gitmesi konusunda Letonya ile hemfikir olunduğunu belirtti.

 

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile