Dursun Özbek'ten Büyük Fedakarlık

Dursun Özbek'ten Büyük Fedakarlık

5.0

Galatasaray kulübü, devlet alacaklarının yeniden yapılandırılması fırsatını kaçırmadı. Sarı-kırmızılı takım, vergi ve prim gibi borçlarında içinde bulunduğu, borçları yapılandırmak için verilen 30 Kasım'da 5 milyon Liralık ilk taksidini ödedi.
Kulübün kasasında para olmadığı ve verilen sürenin dolmasına 1-2 saat kala bu paranın başkan Dursun Özbek tarafından ödendiği ve kanundan yararlanıldığı öğrenildi.

Borç 100 milyon liraya çıkacaktı

Galatasaray ve Elazığ arasında oynanan kupa maçının gününde bütün vaktini bu işe harcayan Özbek'in Galatasaray için büyük fırsatı değerlendirdiği bildirildi. 80 milyon lira civarında vergi borçunu yapılandırmak için fırsattan yararlanan ve borcu 16 takside bölen Galatasaray Kulübü, bu kanun sayesinde büyük bir maddi yükten kurtuldu. Eğer bu rakam ödenmeseydi, borç 100 milyon liraya yakın seviyede olacaktı.

Galatasaray'a şimdiye kadar 60 milyon diye kasa kolaylığı sağlayan fakat bu desteğin gizli kalmasını isteyen Başkan Dursun Özbek'in, her sabah 9'da kulübe gelip, gece yarılarına kadar kulüpte kaldığını belirten yöneticiler, Özbek'in Galatasaray'la yatıp kalktığını söyledi. Bütün mesaisini harcamakla kalmayıp, parasınıda kulüb için harcayan Özbek, kişisel olarak imza attığı anlaşmalarlada büyük bir riske girdi.

Galatasaray'a büyük gelir getirecek olan Florya ve Riva projeleri henüz hayata geçmediği için kulüp maddi olarak büyük sıkıntılar geçiriyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile