Dolar 3,50 TL'yi Aşarak Yeni Rekorunu Kırdı

Dolar 3,50 TL'yi Aşarak Yeni Rekorunu Kırdı

4.0

Dünya pisayalarında olduğu gibi ülkemizde de son günlerde dolar ve euro kurlarında sürekli bir dalgalanma ve yaşanan dalgalanmanın sonunda ise yükselme devam ediyor. 

Bugün oldukça agresif bir şekilde yükselme gösteren güne 3,4240 seviyesinde başlamıştı. Gün içerisinde meydana gelen gelişmelerle birlikte ilk önce 3,4981 TL seviyesine yükselerek tarihi rekorunu kırdı. Piyasaların kapanmasına kısa bir süre kala ise doların 3,50 TL'yi gördüğü dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan dolar artarken euroda aynı şekilde yükselmesine devam ederek kendi rekorunu kırdı. Güne 3,6420 TL olarak başlayan euro piyasaların kapanmasından önce 3,7186 TL'ye kadar yükselme gösterdi. 

Dünya genelinde euro ve doların sürekli olarak değer kazandığı görülürken uzmanlar tarafından artışın bir süre daha devam edeceği ifade ediliyor. Dolar ve euro artışına bağlı olarak piyasalarda birçok alanda fiyat artışının meydana gelmesinden endişe edilirken, piyasalarda da dolar ve euro karşı mücadele devam ediyor. 

Bugün yaşanan artışın arka planında ise OPEC tarafından petrol üretimi konusunda sınırlama anlaşması yapıldığı ve bunun sonucunda petrolün 50 doları aşmasının yer aldığı belirtiliyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile