Deniz Seki Aftan Yararlanamadı

Deniz Seki Aftan Yararlanamadı

5.0

Yaşanan darbe olaylarından sonra bilindiği üzere 20 Temmuz günü ülke genelinde OHAL ilan edilmiş ve yargı yolu kapatılmıştı. OHAL kararnamesi ile hapishanede yatan kişilere belirli kapsamda bulunan 38 binden fazla kişiye tahliye yolu gözüktü.

Çıkan kararnamenin ardından çok sayıda mahkum serbest bırakılmaya başlandı. Kademeli olarak yapılan serbest bırakma işlemleri halen devam ediyor. Ancak çıkan kararnameden gereken yükümlülüğe sahip olmayan kişilerin bu aftan yararlanamayacağı belirtilmişti.

Deniz Seki'de bu kapsamda olan kişilerden biri olarak görüldü ve serbest bırakılmadı. Hayranları ilk olarak duyduğu haberde oldukça büyük bir sevinç yaşamıştı. Ancak daha sonradan serbest bırakılmayacağı belirtilince hüsran içerisinde kaldı. Deniz Seki'de bir mektup yazarak bu olaya tepki gösterdi.

Deniz Seki Mektup Yazdı

İşlemediği bir suç için ceza aldığını belirten Deniz Seki oldukça üzgün olduğunu belirttiği mektubunda gözyaşlarını tutamadığını ve cezaevinde yattığı bu süreç boyunca oldukça yıprandığını belirtiyor. Bilindiği gibi Deniz Seki hakkında uyuşturucu ticareti yapma ve kullanma suçundan yargılanması istenmişti ve hapis cezası almıştı.

OHAL kapsamında çıkartılan kararname ile faydalanamayan Deniz Seki hayranlarına ve sevenlerine bu konu hakkında şikayetçi olmalarını ve dava açmalarını istedi.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile