CHP'li Vekil, Mecliste Profesyonel Canlı Yayın Sistemi Kurdu

CHP'li Vekil, Mecliste Profesyonel Canlı Yayın Sistemi Kurdu

TBMM’de devam eden anayasa değişikliğine ilişkin görüşmelerde bir ilk gerçekleşti. CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Meclis’te gerçekleşen oturum için telefon ve tabletiyle profesyonel bir canlı yayın sistemi kurdu.

TMMM Genel Kurul salonundaki çalışmaları Meclis TV’nin belli bir saatten sonra yayınlamaması üzerine CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, oturduğu sıraya profesyonel yayın sistemi kurdu.

CHP’li Vekil Şeker, televizyon kanallarının canlı yayınlarda kullandığı 3G cihazı, profesyonel bir kamera, tablet bilgisayar ve mobil telefonu üzerinden Genel Kurul çalışmalarını halkında takip etmesi için canlı yayın açarak halka bilgi edinmesini sağladı.

Meclis TV’nin yayını belli bir saatten sonra yayınlanması ve CHP’li milletvekillerinin kendilerine haksızlık edildiği düşüncesiyle genel kurulda konuşulan konular ve yapılan yorumları halka aktarmak isteyen bazı vekiller, Ali Şeker gibi profesyonel bir şekilde olmasa da Facebook üzerinden sıkça canlı yayınlar yaparak geçen konuşmaları halka iletip, onlarla etkileşim içinde bulunuyorlar.

Daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleşen bazı kavgaları da muhalefet parti vekilleri telefonlarının kameralarına kaydederek sosyal medyada paylaşmışlardı.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile