ByLock Kullanan Memurlara Operasyon

ByLock Kullanan Memurlara Operasyon

5.0

Fethullah Gülen'in liderliğinde gerçekleştirilen darbe girişimlerinin ardından FETÖ terör örgütü üyelerine yönelik operasyonlar kapsamında Kayseri başta olmak üzere yaklaşık 15 ilde eş zamanlı olarak operasyonlar yapıldı.

FETÖ terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen kriptolu telefon uygulaması ByLock kullanan memurlar için yakalama kararı çıkartıldı.

Emniyet güçleri tarafından önceden belirlenen ve takibe alınan 141 memur hakkında yargılanmak üzere tutuklama kararı çıkartıldı. Devlet memurları bu uygulama sayesinde FETÖ terör örgütü ile bağlantı kuruyor ve herhangi bir incelemeye veya takibe yakalanmıyordu.

Ancak yakalanan terör örgütü mensuplarının telefonlarının incelenmesinin ardından örgütün iletişim aracı olarak ünlü android uygulaması olan ByLock'u kullandığı tespit edildi.

141 Devlet Memuru Yakalandı

Bunun üzerine Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri kendi sorumluluk alanlarında bulunan bölgelerde araştırmalarda bulundu. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonlar kapsamında ByLock kullanan 141 kişi çeşitli illerde eş zamanlı olarak yapılan operasyonlar kapsamında kıskıvrak yakalandı.

Yakalanan zanlılar soruşturmanın başlatıldığı Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına götürülmeden önce Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan sağlık kontrollerinin ardından sevk edilecek. 

Operasyonların büyük bir hızla devam ettiği ve operasyonlara çok sayıda polis ekibi ile beraber özel harekat polislerinin de katıldığı ifade ediliyor.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile