Bu Camide Telefonla Konuşan Halı Temizliyor

Bu Camide Telefonla Konuşan Halı Temizliyor

Batman’da bulunan Şeyh Hüseyin Camii’nin imamı, camide namaz esnasında cep telefonu çalan ve cep telefonuyla konuşan kişilere halı temizleme cezası verildiğini belirtti.

Batman’da Şeyh Hüseyin Camii  imamı Ahmet Gökçe, namaz esnasındaki gürültüleri engellemek için başlattığı uygulamada, camide telefonu çalan ve telefonla konuşan herkese halı temizleme cezası verildiğini söyledi. Cezayı nakite çevirmek isteyenler için ise 50 lira bağış yapmaları gerektiğini belirtti.

İki yıl önce Merkez Şafak Mahallesi’nde ibadete açılan Şeyh Hüseyin Camii’nin 34 yaşındaki imamı Ahmet Gökçe, gürültü kirliliğini önlemek için cami heyetiyle yaptıkları görüşme sonrasında telefonla konuşanlara halı temizleme cezası verilmesini belirledi. 4 ay önce uygulanmaya başladıklarını söyleyen Gökçe, ibadet evlerinin aynı zamanda taziye yeri olarak kullanıldığını ve bundan dolayı oluşan kalabalıkların gürültü yapması sonucu bu kararı aldıklarını söyledi.

Halı temizleyerek cezasını ödemek istemeyen vatandaşlar ise camiye 50 tl bağış yapıyor. Her namaz öncesi uyarı yapmalarına rağmen olayın devam ettiğini söyleyen imam, en azından hem camiye bağış yapılıyor. Hem de daha az telefonla konuşan kişi oluyor dedi.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile