Bir Emisyon Skandalı da Renault'dan!

Bir Emisyon Skandalı da Renault'dan!

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Volkswagen'in Euro5 motoruna sahip dizel araçlarında emisyon skandalı patlak vermişti. Birçok aracında emisyon değerlerini yasal sınırların üzerinde olmasına rağmen hile yaparak yasal sınırlar dahiline çeken Volkswagen'in bu sebeple canı bir hayli sıkılmıştı. Şimdi ise buna benzer bir durum Renault için geçerli olabilir.

Volkswagen'in başına gelen emisyon skandalı şimdi de Renault için gerçekleşebilir. Almanya merkezli bir çevre grubu olan DUH'un iddialarına göre Renault Espace modelinde yasal sınırların 25 kat üzerinde nitrojenoksit tespit edildi. Fakat Renault bu değerlerde hile yaparak yasal sınırlarda gibi gösterdi. İddia son derece ciddi olsa da iddia sahibinin geçmişi sebebiyle asılsız olma ihtimali de bulunuyor.

DUH Opel İçinde Aynı İddiada Bulundu

Söz konusu çevre grubu DUH, daha önceden Opel Zafira içinde yapmıştı. Opel Zafira 1.6 CDTi modeli için emisyon değerlerinin yasal sınırın üzerinde olduğunu iddia eden DUH'un bu söylemleri gerçek dışı çıktı. Hal böyle olunca da aynı grubun Renault için yaptığı açıklamanın gerçeklik payı sorgulanabilir olarak görülüyor. İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili bir araştırma yapılıp, iddiaların gerçek olup olmadığı anlaşılacak.  

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile