BBC Muhaberi Buerk'dan Türkiye Hakkında İlginç Açıklama

BBC Muhaberi Buerk'dan Türkiye Hakkında İlginç Açıklama

BCC’nin deneyimli muhabiri ve sunucusu Michael Buerk Türkiye’de yelkeni bulunduğunu ve Nisan ayını gelmesini heyecanla beklediğini ifade ederek, tanıştığı herkese Türkiye’nin güvenli bir yer olduğunu söylediğini belirtti.

Türkiye’de ki terör saldırıları sonucunda son zamanlarda Türkiye aleyhinde çıkan haberlerde tartışılan İngiliz BBC televizyonunun kıdemli muhabiri ve sunucusu Türkiye hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

25 yıldır Türkiye kıyılarında yelken sporu yaptığını belirten Michael Buerk, Türkiye’nin Londra’dan daha güvenli bir yer olduğunu söyledi. Uzun yıllar boyunca BBC’nin yurtdışı muhabirliğini yapan gazeteci, Londra Boat Fuarı’nda Türkiye’nin standını ziyaret etti. Kendisinin bir Türk hayranı olduğunu söyleyen Buerk, Akdeniz kıyılarında 25 yıldır yelken sporu yaptığını ve tanıştığı herkese Türkiye’ye gitmesini tavsiye ettiğini belirtti.

Yaşanan terör olaylarından korkmadığını ve bu tür olayların dünyanın her yerinde olabileceğini belirterek, bunlara alışmamız gerektiğini vurguladı. Akdeniz’in güzel koylarında yelken açmak istediğini ve tatil yapmak için sabırsızlık beklediğini söyleyen Buerk, Londra’yı göstererek, dışarısının berbat gri bir hava olduğunu ve düşündüğü tek şeyin bir an önce Nisan ayı geldiğinde Türkiye’ye gitmek olduğunu söyledi.

Haberi Puanlayın:   Berbat    Çok İyi

 


Yorum Yaz

güvenlik kodu güvenlik kodunu yenile